MAGAZIJN
februari 2024
U bent vast wel eens in de Matchzo geweest, voor balsport, borrels, bibliotheek, breien, biljarten en zo meer. Maar misschien weet u niet dat er achter de sporthal zich een magazijn bevindt. Als u daar binnengaat, ziet u naast een grote hoeveelheid boeken – de wisselvoorraad van de bibliotheek – spullen voor de Sinterklaasviering, materiaal van de Geinloop, keuken- en barbequegerei en Dorpsraaddozen. U kunt zich de volle ruimte voorstellen. Nu staat er ook nog het materiaal van de opgeheven Historische Kring. Een deel daarvan kon weg, maar natuurlijk niet alles. Tijdens het opruimen heb ik voor u een tableau van zes voorwerpen gemaakt, die ik eens nader ga bekijken:
Linksboven ziet u de banner die buiten geplaatst werd, als er open huis van de Kring was. Het wapen van Weesperkarspel met de reigers en bloedzuigers. is duidelijk zichtbaar.
Daarnaast, achter de haan, ziet u een deel van een enorm zaagblad. Dit is een zaag, geschonken door Gerrit Verbrugge. Dit ding werd gebruikt om bij de Waterleiding de bassins ijsvrij te maken.
Natuurlijk de haan van Sluis. Trots prijkte de originele, metershoog en van verre te zien, op het dak van de fabriek. Het logo van de haan tref je overal op producten en reclamemateriaal van het bedrijf aan.
Dan de kaart van de toenmalige gemeente Weesperkarspel. Qua oppervlak de op een na grootste gemeente van Nederland, zich uitstrekkend van Duivendrecht tot ’s Gravenland en van Abcoude tot Muiden.
In 1962 kreeg Geinbrug, dat samen met de andere buurtschappen de Klomp, Uitermeer, Hollands Ankeveen, het Gein, Lage Bijlmer, de Gaasp en Hoge Bijlmer Weesperkarspel vormde, de naam Driemond. Dit is het plaatsnaambord.
Borst was een van de Weesper beurtschippers die vracht voor Sluis vervoerde. Als er vracht was, werd een houten bord met de naam van de schipper bij de fabriek opgehangen, aan de kade, zodat de schipper wist dat hij de vracht moest meenemen.
Naast deze en nog meer voorwerpen zijn er natuurlijk nog tal van foto’s, fotoboeken en andere documenten die bewaard blijven voor ons dorp.Het magazijn is natuurlijk alleen toegankelijk voor ”officials”.